ریمور محلولی اسیدی است که بسته به برند و شرکت تولیدکننده می‌تواند اسیدی اورگانیک و گیاهی و یا اسیدی قوی و شیمیایی باشد.

مواد ریموور همراه سوزن تاتو زیر پوست نفوذ می‌کند و انواه رنگدانه‌ها را خرد می‌کند. این رنگدانه‌ها (پیگمنتهای) خرد شده بدلیل اختلاف فشار اسمزی همراه خونابه از زیر پوست بیرون کشیده می‌شوند.

طبیعتاً اگر مواد ریموور اسید قوی و شیمیایی باشند، اثرات و تبعات گاهاً جبران‌ناپذیری به بار می‌آورند. یکی از عوارض ریموور تاتو با این مواد، ایجاد گودی و یا اضافه گوشت روی پوست است.

نکته بسیار مهمی در استفاده از انواع ریموورها وجود دارد و آن این است که؛ پاک شدن تاتو در یک جلسه با هیچ موادی ممکن نیست، مگر اینکه تاتو بسیار سطحی باشد.

با تمام مواد ریموور نیاز به دو یا سه جلسه ریموو می‌باشد. هرچه تاتو تیره‌تر، عمیق‌تر و قدیمی‌تر باشد، به همان نسبت پاک شدنش نیز طولانی‌تر خواهد بود.

معرفی انواع ریموور تاتو موجود در بازار ایران

ریموور لیفت (Lift Remover)

ریموور لیفت محصولی اورجینال و اورگانیک بر پایه عصاره‌های گیاهی است که قدرت خروج رنگ بالایی دارد و جزء یکی از بهترین ریموورهای تاتو است. 

این ریموور محصول کمپانی لیفت آمریکا است که به طور اختصاصی در زمینه تولید ریموور مشغول به فعالیت است.

ریموور لیفت جزء معدود ریموورهایی است که با وجود قدرت خروج رنگ بالا در صورت داشتن تجربه کافی پیگمنتر؛ منجر به ایجاد عوارض جانبی نمی‌گردد و حتی برای اک کردن تاتو خط چشم بی‌ضرر است. 

از طرفی لیفت به دلیل دارا بودن عصاره آلوئه ورا خاصیت ترمیم‌کنندگی و احیاء پوست را نیز دارد.

این ریموور در حجم‌های مختلف ۳۰، ۱۵، ۱۰ و ۸ میلی تولید می‌شود.

موارد کاربرد ریموور لیفت عبارتند از؛

 • پاک کردن تاتو ابرو
 • پاک کردن تاتو خط چشم
 • پاک کردن تاتو لب
 • پاک کردن تاتو بدن‌های ریز و کوچک (کوچکتر از یک کارت بانکی)

قیمت ریموور لیفت نسبت به حجم مناسب است.

 ریموور تاتو چیک

چیک محصولی از کمپانی معتبر آلمانی چیک است که تولیدکننده انواع رنگهای مخصوص میکروپیگمنتیشن ابرو و ریموور تاتو است.

ریموور چیک کاملاً اورگانیک و گیاهی با حجم ۷ میلی است و بر پایه علم نانوتکنولوژی تهیه شده است.

موارد کاربرد آن عبارت است از؛

 • پاک کردن تاتو ابرو؛
 • پاک کردن تاتو لب
 • پاک کردن تاتو خط چشم
 • پاک کردن تاتو بدنهای ظریف و مینیمال

همانطور که می‌دانید یکی از مشکلات شایع در تاتو خط چشم هنگام اعمال فشار دست، بروز پخش رنگ پشت پلک است. ایمن‌ترین ماده برای پاک کردن خط چشم و پخش رنگ آن ریموور چیک است چرا که، عارضه‌ای برای بینایی ایجاد نخواهد کرد.

چیک ریموال تکنیکی است که برای پاک کردن تاتو با مواد ریموور چیک محبوبیت زیادی میان تاتوکاران پیدا کرده است. ریموور چیک هم به تنهایی و هم در ترکیب با رنگ کامو یا بژ قابل استفاده است.

قیمت ریموور چیک با وجود کارایی بالا مناسب‌تر از انواع مشابه آن است.

 ریموور تاتو رجوی

رجوی محصولی از آمریکایی است. ۱۰ میل حجم دارد و محلولی به رنگ بژ دارد. علت این رنگ این است که ریموور رجوی با مواد کامو یا بژ ترکیب شده است.

این ترکیب علاوه بر پاک کردن تاتو، روی قرمزی باقیمانده حاصل از ته مانده رنگ زیر پوست را پوشش می‌دهد.

این خاصیت رجوی همچون شمشیری دو لبه است، چرا که در برخی موارد بهتر است اصلاً روی موضع با مواد کامو پوشش داده نشود حتی اگر خیلی هم سطحی و موضعی باشد.

موارد کاربرد ریموور رجوی عبارت است از؛

 • پاک کردن ابرو
 • پاک کردن تاتو لب
 • پاک کردن تاتو بدن کوچک

برای پاک کردن خط چشم بدلیل بجا گذاشتن رد بژ چندان مشتری‌پسند نیست. رجوی نیز همچون چیک قدرت پاک‌کنندگی و ایمنی بالایی دارد.

در حال حاضر، در بازار ایران نوع اورجینال آن بندرت ممکن است یافت شود. قیمت ریموور رجوی بسیار بالاست.

 ریمور تاتو کالر لیفت

کالر لیفت محصول شرکت نام‌آشنا و معروف بایوتاچ آمریکا است. نوع اورجینال آن تنها در ظرفهای با بسته‌بندی ۲۰ میلی موجود است.

ریمووری ایمن و با قدرت پاک‌کنندگی بالاست. هم به تنهایی و هم در ترکیب با رنگ کامو قابل استفاده است.

موارد کاربرد این ریموور نیز همچون چیک است. همچنین به نسبت حجم، قیمت ریموور کالر لیفت مثل چیک است.

 فی ریمووال

ریموور فی که به مواد فی ریمووال معروف شده محصول کمپانی آمریکایی فی است. موارد کاربرد ریموور فی نیز همچون سه مورد قبل است و جزء ریموورهای ایمن و با قدرت پاک‌کنندگی بالاست.

ریموور فی شامل چهار محلول است؛ دو محلول ریموور با قدرت اسیدی ضعیف و قوی، یک محلول نوترالایزر (خنثی‌کننده) و یک آنزیم مخصوص پاک کردن رد قرمزی بعد از ریموور. 

قیمت این ریموور بسیار بالاست و حتی با فی ریمووال نیز نیاز به چند جلسه ریموو است.

اما متاسفانه تبلیغات کاذبی در مورد نتیجه‌گیری در یک جلسه و عدم زخم شدن پوست توسط برخی افراد که حتی اساتید تأیید شده این کمپانی معروف نیستند و صرفاً به دنبال معتبر نشان دادن وجه کاری خود هستند، رواج پیدا کرده است.

 ریموور تاتو جیان سان

جیانت سان محصولی تایوانی با ۱۸ میلی حجم است. جیانت سان برخلاف دیگر ریموورهای شرح داده شده، اسیدی و بر پایه مواد شیمیایی است.

قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارد اما احتمال ایجاد عوارض جانبی ریموور که همان گودی و یا ایجاد گوشت اضافه است، بالاست.

برای پاک کردن تاتو ابرو، لب و بدن کاربرد دارد اما برای پاک کردن خط چشم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. قیمت ریموور جیانت سان (به نسبت حجم) از دیگر موارد پایین‌تر است.

ممکن است در بازار انواع دیگری از مواد ریموور به شما پیشنهاد شود. همواره بیاد داشته باشید که یک راه قطعی تشخیص مواد اورجینال و اصل از مواد فیک و تقلبی بررسی سایت شرکتهای تولیدکننده آنهاست.

طریقه استفاده و مراقبت بعد از ریموور

فروشگاه آنلاین تاتو مرکزی طریقه استفاده و مراقبت بعد از هر ریمووری را در توضیحات محصول درج نموده و یا همراه با ریموور به صورت برگه چاپ شده برای مشتریان ارسال می‌نماید.

عوارض ریموور تاتو

در صورت داشتن مهارت کافی، تهیه مواد اورجینال، اورگانیک و گیاهی، انتخاب مناسب سوزن، تنظیم مناسب عمق سوزن و رعایت فاصله میان جلسات ریموور هیچگونه عارضه جانبی پیش نخواهد آمد.

در غیر اینصورت، همچون هر تکنیک دیگری ممکن عوارضی داشته باشد که شایع‌ترین آنها ایجاد اضافه گوشت و گودی است!

Main Menu