یکی از مشکلات شایع زیبایی بویژه در میان خانم‌ها، ریزش ابرو و یا کم پشت بودن آن است. در مواردی نیز ابروی طبیعی فرد بی‌حالت است.

برای رفع این موارد در چند سال گذشته تکنیک تاتو قاب و سایه ابرو باب شد، اما بنا به دلایلی همچون دائمی بودن آن، ریزش رنگ و تغییر تناژ به سمت رنگ‌های دودی، خاکستری، قرمز و بنفش و همچنین جلوه مصنوعی‌اش سبب دلزدگی بسیاری از مشتریان این تکنیک شد.

در این میان فردی صربستانی به نام برانکو بابیک تکنیک جدید فیبروز را ابداع کرد. در این متد با استفاده از یک قلم غیربرقی، سوزن مخصوص و رنگ تاتو، خطوط مویی روی پوست طراحی می‌شود که بسیار شبیه حالت طبیعی ابرو است.

فیبروز ابرو همان میکروبلیدینگ است که با الگوهای مختلفی همچون نانو بروز، بولد بروز و… خطوط روی پوست طراحی می‌شود.

این تکنیک اسامی مختلفی دارد از جمله؛ میکروبلیدینگ، فیبروز، بلید، بلیدینگ، بیلدینگ، میکروبیلدینگ و… که همگی همان طراحی خطوط مویی ابرو هستند.

از آنجاییکه فیبروز متدی اروپایی و با ماندگاری کم است و مشتریان ایرانی خواهان ماندگاری بالای آن هستند، خرید سوزن و رنگ مخصوص میکروبلیدینگ و فیبروز اورجینال اهمیت بسیار زیادی در جلب نظر مشتریان دارد.

خرید و قیمت رنگ میکروبلیدینگ و فیبروز

انواع مختلفی از رنگ‌های تاتو مخصوص قاب و سایه و همچنین رنگ‌های فیبروز برای میکروبلیدینگ کاربرد دارند. رنگ مخصوص بلید باید دو ویژگی زیر را داشته باشد؛

  1. غلظت مناسبی داشته باشد و بخوبی روی سوزن یا همان تیغ فیبروز سوار شود.
  2. اورجینال بوده و ماندگاری مناسبی داشته باشد.

با توجه به این موضوع عمده رنگ‌های مناسب برای میکروبلیدینگ عبارتند از؛

  • رنگ‌های فیبروز
  • رنگ تاتو پرمابلند
  • رنگ تاتو کی پی
  • رنگ تاتو ورد فیمس
  • رنگ تاتو بیوتاچ در بنفش و…

در ادامه به مشخصات هر یک به طور خلاصه پرداخته‌ایم.

رنگ فیبروز

رنگ‌های فیبروز اورجینال محصول کمپانی فی آلمان هستنند. ۵ گرمی و غلیظ هستند. ماندگاری بالایی برای فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو دارند.

این رنگ‌ها در دو مدل سوپ و سوپر موجود هستند. در حال حاضر، رنگ‌های سوپر براون جدیدترین محصول این کمپانی هستند که نسبت به رنگ‌های سوپ ماندگاری بیشتری دارند.

رنگ‌ سوپر براون ۱ قهوه‌ای روشن، رنگ سوپر براون ۲ قهوه‌ای متوسط و رنگ سوپر براون ۳ قهوه‌ای تیره است.

انتخاب هر یک از این رنگ‌ها با توجه به رنگ موی مشتری و سلیقه وی است. اما بطور کلی، رنگ‌های روشن برای بلید ماندگاری کمتری دارند.

قیمت رنگ فیبروز به نسبت حجم از تمامی دیگر برندها بالاتر است.

رنگ تاتو پرمابلند

پرمابلند محصول آمریکا است. در حجم‌های ۱۰ و ۱۵ میلی موجود است. پایه آب و تا حدودی رقیق است.

برای غلیظ شدن کافی است مقدار دلخواه را در تشتک ریخت و حدود ۱۵ دقیقه زمان داد تا حلال تبخیر شده و به قوام و غلظت مناسب برسد. پرمابلند ماندگاری و کاشت رنگ بسیار خوبی دارد.

رنگ تاتو پرمابلند دارکست براون (قهوه‌ای سوخته)، اسپرسو (قهوه‌ای سوخته)، روکسی براون (قهوه‌ای متوسط)، فودج، چاکلت کیس و… برای میکروبلیدینگ کاربرد دارند.

قیمت رنگ تاتو پرمابلند کمتر از رنگ فیبروز است اما به لحاظ ماندگاری مشابه هستند.

رنگ تاتو کی پی

کی پی محصول شرکت میکروپلنت آمریکا است. ۱۵ میلی حجم دارد. کی پی به نسبت پرمابلند و ورد فیمس غلظت بالاتری دارد و یکی از گزینه‌های مطلوب و پرطرفدار برای بلیدینگ است.

رنگ‌های دارک براون، مدیوم براون، تاپ وان، تاپ ۲، اش بلوند و… بیشترین کاربرد را برای بلید دارند.

قیمت رنگ تاتو کی پی کمتر از پرمابلند است.

رنگ تاتو ورد فیمس

ورد فیمس نیز محصول آمریکا است. پایه آب است. در حجم‌های ۳۰ و ۱۵ میل موجود است. ورد فیمس نیز رقیق است و لازم است طبق روش گفته شده قوام پیدا کند.

قیمت رنگ ورد فیمس کمتر از پرمابلند و کی‌پی است. میشل براون، بدلنز براون، ساحارا و بروکلین براون از رنگ‌های پر مصرف برای بلید هستند.

رنگ تاتو بیوتاچ در بنفش

رنگ‌های بیوتاچ محصول کمپانی معروف و باسابقه بیوتاچ هستند. تمامی رنگ‌های بیوتاچ پایه روغن هستند و برای بلید ریزش بالایی دارند، اما رنگ‌های در بنفش بخاطر داشتن پیگمنت قوی برای بلید گزینه مناسبی هستند. ماندگاری این رنگ همچون فیبروز و پرمابلند است!

قیمت رنگ بیوتاچ در بنفش از پرمابلند بیشتر و از فیبروز کمتر است.

خرید و قیمت قلم بلید و فیبروز

برای انجام میکروبلیدینگ و فیبروز نیاز به دستگاه برقی نیست، بلکه با استفاده از قلم‌های خودکار مانند و غیربرقی تکنیک اجرا می‌شود.

این قلم‌ها جنس و مدلهای مختلفی دارند که عبارتند از؛

قلم میکروبلیدینگ ساده (معمولی)

این مدل قلم بلیدها تنها برای طراحی خطوط مویی کاربرد دارند و قیمت پایینی دارند.

برای انجام شیدینگ یا سایه ابرو کاربردی ندارند چون محلی برای قرارگیری سوزن شیدینگ ندارند.

غالب انواع قلم بلید قابل شستشو و استریل شدن مجدد هستند.

قلم فیبروز یکبار مصرف

این قلم‌ها پلاستیکی و محصول کمپانی فی هستند. سوزن یا تیغ فیبروز نیز روی آنها تعبیه شده است. یکبار مصرف هستند اما مقرون به صرفه نیستند.

قلم فیبروز اورجینال

قلم فیبروز اورجینال ساخت کمپانی فی است. فلزی و بسیار خوش دست است. قابل شستشو و استریل شدن است. در سه رنگ نقره‌ای، طلایی و رزگلد موجود هستند.

قیمت قلم فیبروز اورجینال از تمامی برندهای دیگر خیلی بالاتر است. با این قلم هر دو تکنیک بلیدینگ و شیدینگ قابل اجرا است.

قلم میکروبلیدینگ الماسه

این مدل قلم فلزی است که نگین درشتی روی آن تعبیه شده است. بخاطر داشتن این نگین نسبت به دیگر انواع قلم‌ها وزن بالاتری دارد. در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و برنز موجود است.

قیمت قلم بلید الماسه از انواع معمولی تا حدودی بیشتر است. هر دو تکنیک بلیدینگ و شیدینگ با آن قابل اجرا است.

قلم میکروبلیدینگ فیبروز دوکاره

این نوع قلم برای اجرای هر دو تکنیک شیدینگ و بلیدینگ کاربرد دارد. فلزی، سبک و بسیار خوش دست است. براحتی با الکل و انواع مواد شوینده قابل استریل شدن است.

قیمت قلم بلید فیبروز دوکاره از نوع الماسه تا حدی بالاتر است.

خرید و قیمت سوزن بلیدینگ (تیغ فیبروز)

سوزن یا تیغ بلید دو نوع کلی دارد؛

  1. سوزن بلید مدل یو
  2. سوزن بلید مدل سرکج (فلت یا اسلوپ)

سوزن بلید مدل یو: این مدل سوزن به شکل یو انگلیسی است. به عبارتی نیم دایره‌ای است که انواع مختلف ۹، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۴ سر دارد. این شماره نشانگر تعداد سوزن‌های ظریفی است که کنار هم چیده شده‌اند.

سوزن بلید مدل سرکج یا اسلوپ و یا فلت: در این مدل دسته‌ای سوزن به حالت کج در کنار هم چیده‌ شده‌اند. انواع مختلف ۹، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۴ سر دارد. 

انتخاب هر یک از این دو مدل بیشتر سلیقه‌ای است. برخی تاتوکاران نیز معتقدند نوع سرکج برای طراحی خطوط دنباله ابرو و نوع یو برای طراحی خطوط تاج ابرو مناسب هستند.

انواع مختلف سوزن بلید به لحاظ کیفیت عبارتند از؛

۱- سوزن بلید معمولی

این مدلها جنس و کیفیت معمولی دارند. ارزان هستند و بیشتر برای تمرین روی پوست مصنوعی کاربرد دارند.

۲- سوزن فیبروز های کپی

کیفیت و قیمت سوزن فیبروز های کپی نسبت به نوع معمولی خیلی بالاتر است. بسیاری از تاتوکاران با توجه به کارایی و قیمت مناسب‌ این مدل سوزن را بیشتر می‌پسندند.

۳- سوزن فیبروز قرصی یا کپسولی

این سوزن‌ها همچون قرص در بسته‌های مخصوص پلمپ شده‌اند. ظرافت و کارایی بالایی دارند. قیمت سوزن فیبروز قرصی نسبت به دو مدل دیگر بالاتر است.

۴- سوزن فیبروز اورجینال (گرند کنیون)

سوزن فیبروز اورجینال همچون مدل قرصی است. کیفیت، استحکام و ظرافت سوزن‌ها و همچنین تراکم‌شان بالاتر از انواع دیگر سوزن یا تیغ‌های بلید است.

قیمت سوزن فیبروز اورجینال بسیار بالاتر از دیگر مدلها است.

Main Menu