اهمیت توجه به زیبایی اندام، پوست و مو بر هیچکس پوشیده نیست. اما همواره با مشکلات متعددی در این زمینه مواجه هستیم از جمله؛ پیری و شل شدگی، خشکی، لک و کک و مک، خال و زگیل، پف پشت پلک، جای زخم و جوش، چاقی و لاغری، ریزش و کم مویی، موخوره و… .

در هر مورد نیاز به دستگاهها و تکنیکهای خاصی داریم تا بتوانیم آنها را رفع و یا تا حد مطلوبی بهبود دهیم.

امروزه انواع مختلف دستگاههای زیبایی و مراقبت از پوست در بازار موجود است. برخی از این تجهیزات تک کاره و برخی نیز چندکاره هستند. برخی تأثیر درمانی قوی دارند و برخی دیگر کارایی ضعیف و ناچیزی دارند. در این مطلب انواع مختلف دستگاههای زیبایی و پوستی کارآمد و مؤثر را معرفی کرده‌ایم.

دستگاه پاکسازی پوست میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن دستگاه تخصصی برای پاکسازی پوست است. این پاکسازی با جریان مکشی قوی انجام می‌گیرد و شامل برداشتن سلولهای شاخی و مرده، چربی، انواع آلودگیهای سطحی، حذف جوش‌های سرسیاه و… است.

همچنین بخاطر خراش جزئی که روی پوست می‌افتد، پوست مجبور به ساخت کلاژن و الاستین می‌شود و در نتیجه تا حدی نیز منجر به جوانسازی می‌گردد.

سه مدل دستگاه میکرودرم موجود است؛

۱- میکرودرم ابریژن الماسه

سری دستگاه‌ میکرودرم ابریژن الماسه فلزی است و تراشه‌های ریز و ظریفی روی آن تعبیه شده است. همراه با کشیدن سری روی پوست سلولهای مرده و دیگر آلودگیها از روی پوست برداشته شده و توسط جریان مکش، به داخل دستگاه کشیده می‌شوند.

این سری‌ها دائمی هستند و کافی است در انتهای هر جلسه با الکل استریل شوند. قیمت دستگاه میکرودرم ابریژن الماسه حدود ۴ تا ۸ میلیون است و غالباً سه کاره هستند.

۲- میکرودرم ابریژن پودری

در دستگاه میکرودرم ابریژن پودری، از پودر اکسید آلومینیم استفاده می‌شود. همزمان با کشیدن سری یکبار مصرف روی پوست، جریانی از اکسید آلومینیم نیز روی پوست کشیده می‌شود و بدین ترتیب انواع سلولهای شاخی و آلودگیها را از روی پوست برمی‌دارد.

میکرودرم ابریژن پودری برای نواحی دور چشم و لب محدودیت دارد (بخاطر ورود پودر به داخل چشم و دهان). به همین جهت، از سری‌های الماسه برای این نواحی استفاده می‌شود. قیمت دستگاه میکرودرم ابریژنن پودری مشابه نوع الماسه است.

۳- میکرودرم خانگی

میکرودرم خانگی نوع ساده و پرتابل دستی دستگاه پاکسازی است. این دستگاه با ایجاد مکش روی پوست به حذف سطحی سلولهای مرده کمک می‌کند اما حرفه‌ای و تخصصی نیست. قیمت میکرودرم خانگی پایین و حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

دستگاه برداشتن خال، زگیل و لک

دو مدل دستگاه برای این منظور در بازار موجود است؛

۱- پلاسما پن

پلاسما پن دستگاهی سبک و جمع و جور است. برای برداشتن خال، زگیل، لک، رفع چروک کل بدن، بلفاروبلاستی پلک و… کاربرد دارد. این دستگاه با استفاده از جریان پلاسما که حالت چهارم ماده است عمل می‌کند. سری‌های دائمی دارد که براحتی بعد از هر بار استفاده با الکل استریل می‌شوند.

یکی از محبوبترین مدلها، پلاسما پن مانستر است. قیمت پلاسما پن اورجینال حدود ۱۵۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰ تومان است.

۲- بیوتی پن

کاربرد دستگاه بیوتی پن مشابه پلاسما پن است با این تفاوت که بیوتی پن از جریان الکتریکی برای برداشتن خال و زگیل و… استفاده می‌کند. در قدرت‌ موتورهای مختلف ۶ و ۹ زمانه موجود است. برخی از انواع بیوتی پن چراغدار هستند.

قیمت انواع دستگاههای بیوتی پن نسبت به پلاسما پن کمتر و کارایشان نیز ضعیف‌تر است.

دستگاه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تکنیکی بسیار پرطرفدار و شناخته شده برای جوانسازی همیشگی و دائمی پوست است. این تکنیک با استفاده از دستگاه دکتر پن، سوزن میکرونیدلینگ و انواع مختلف کوکتل (نانودارو) اجرا می‌شود.

بر اثر ورود سوزن به داخل پوست، سیستم ایمنی تحریک به ساخت کلاژن و الاستین می‌شود و خود را احیاء می‌کند. در نتیجه، انواع مشکلات پوستی همچون جای زخم، جای جوش، تیرگی، خشکی، ترکهای حاملگی، سیاهی دور چشم و… درمان می‌شوند.

میکرونیدلینگ همچنین تکنیکی پرطرفدار برای رشد مجدد مو است و به آن مزونیدلینگ یا مزواسکالپ سر می‌گویند.

انواع دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدلهای A1C، A1W، A6، A7 و… در بازار موجود است. دکتر پن A1C نوع اولیه آن است. در این بین نرمالترین و به صرفه‌ترین مدل دکتر پن A1W است.

دستگاه هیدروفیشیال چندکاره

دستگاه هیدروفیشیال در انواع مختلف ۷، ۸ و ۹ کاره موتور سبک و سنگین در فروشگاه تاتو مرکزی موجود است. در این دستگاه هندپیس‌های مختلفی برای پاکسازی و جوانسازی پوست تعبیه شده است.

از جمله هندپیس‌های این دستگاه عبارتند از؛

  • اسکین اسکرابر (اتو صورت)
  • درم ابریژن آبی
  • آر اف
  • اسپری اکسیژنه
  • مزوگان
  • ماسک ال ای دی
  • التراسونیک
  • چکش حنک‌کننده

هندپیس مزوگان تنها در دستگاه هیدروفیشیال ۹ کاره تعبیه شده است. ماسک ال ای دی نیز تنها دستگاههای ۸ و ۹ کاره موجود است. 

قیمت دستگاههای هیدروفیشال ۷ کاره موتور سبک از همه کمتر و قیمت دستگاههای هیدروفیشیال ۹ کاره موتور سنگین از همه بیشتر است.

دستگاه پلاژن تراپی

در دستگاه پلاژن‌تراپی با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، امواج رادیویی زیر پوست وارد می‌شود. ورود سوزن غیرتهاجمی و بسیار سریع است. بطور کلی کار با دستگاه پلاژن‌تراپی شامل ماساژ، پاکسازی و اکسیژن‌رسانی به پوست است. این تکنیک هیچگونه دردی ندارد و نیاز به بیحسی قبل از کار ندارد.

دستگاه پلاژن‌تراپی کلینیکی است و شامل یک صفحه ال ای دی و قلم‌های مختلف است. قیمت دستگاه پلاژن‌تراپی همچون دیگر تجهیزات کلینیکی و تخصصی بالا است.

دستگاه بخور صورت

دستگاه بخور صورت برای آبرسانی و هیدراته کردن پوست کاربرد زیادی در فیشیال دارد. انواع بخور ساده و دو لول با کیفیتهای مختلف در بازار موجود است. نوع ساده رومیزی و خانگی است. نوع دو لول با بخار سرد و گرم، مخصوص سالن و کلینیک است. طبیعتاً قیمت دستگاه بخور دو لول بسیار بالاتر از بخور خانگی است.

دستگاه تونل ال ای دی (دستگاه نور درمانی)

تونل ال ای دی جزء دستگاههای نور درمانی است. دستگاههای نور درمانی با ارسال امواج رادیویی با طول موج‌های مختلف منجر به تحریک کلاژن‌سازی و جوانسازی پوست می‌شوند. همچنین با تسریع جریان گردش خون به بهبود سریعتر مشکلات پوستی کمک شایانی می‌نمایند.

انواع دستگاه تونل ال ای دی ۴ نور یا ۷ نور در بازار موجود است. قیمت هر یک از این انواع متفاوت است و طبیعتاً دستگاه تونل ال ای دی ۷ نور بیشتر است. 

دستگاه ماسک ال ای دی

مکانیسم عمل ماسک ال ای دی درست مشابه دستگاه تونل ال ای دی است ولی همچون نقاب در تماس مستقیم با پوست قرار می‌گیرد. اما تونل ال ای دی پیشرفته‌تر است و از صورت فاصله دارد.

هر دو دستگاه در تکنیک نوردرمانی پوست استفاده می‌شوند. قیمت دستگاه ماسک ال ای دی کمتر از تونل ال ای دی است و تعداد نور محدودتری نیز دارد.

Main Menu